Maagiline 3 ja uus kollektsioon.

Kolm aastat, kolm inimest, kolm kollektsiooni.  Just nii joonistub mulle pilt Kaissu tegemisest ja olemisest kiires tagasivaates siin ja praegu.

Üsna täpselt kolm aastat tagasi kirjutas esmakordselt üks Eesti sisustusteemaline väljaanne uuest Eesti mööblibrändist Kaissu ja selle peatselt turule saabuvast esiktootest, voodist nimega Tuul. Kolm pole ju teab mis suur number? Nõus, ei ole tõesti. Kolmeliikmeline tiim on väga tilluke. Aga kui palju on kolme aastaga juhtunud! Kaissu on täna nii palju enamat, kui vaid üks idee ja üks voodi. Tõe huvides pean lisama, et päris sellist voodit nagu ajakiri tookord tutvustas, kunagi turule ei jõudnudki. Aga mis sellest! Turule tuli Tuule voodi uus ja parem versioon, mille baasil sündis ka meie esimene ja väga edukas kasevineerist magamistoakollektsioon. Omamoodi orgaanilise jätkuna lisandus peagi terviklik kollektsioon lastetuppa.

Jah, Kaissu on kollektsiooni usku. Meile meeldib luua ja pakkuda tooteid sarjades, mis on seotud kollektsiooniks kindlate ideede ja väärtuste pinnalt. Ja nüüd lõpuks, sel kevadel jõudis Kaissu oma kolmanda* kollektsioonini.

Esimesed visandid ootasid kannatamatult üle kahe aasta sahtlist välja pääsemist. Kui tänased disainid hakkasid oma lõplikku kuju võtma 2017 a. hilissügisel, siis viimased valikud detailides said paika vaid mõned kuud tagasi. Disainerina soovisin luua eriti õhulised, minimalistlikud ja peened voodid, milliseid Eesti disain veel näinud ei ole. Justkui vastukaaluks massiivsetele ja suurustavate kontinentaalvooditele. Maailm vajab tasakaalu. Isegi voodidisainis. Tulemus sai suurepärane.  Põnev ja vaimustav on  alati teekond uute toodete sünnini.

Kaissule omane selge ja lihtne vorm on leidnud seekord väljenduse eriti saledates joontes ning nutikates konstruktsioonides. Kollektsiooni kandev idee – lummav kooslus looduse ja inimese kätetööst – väljendub väärikate materjalide peenes vormistuses. Ajatule ja imekauni puusüüga tammepuidule sekundeerivad metall ja samet. Kollektsiooni kuulub kaks erinevat, omavahel hästi sobitatavate toodetega sarja  – EHE ja VIRA.

Enam ei ole kellelgi põhjust meist möödudes hõigata “aa, ma tean küll Kaissut, see on see vineermööbli tootja”. Ei, Kaissu on mööbli looja. Ennekõike maailma kõige ilusamate voodite looja. Materjal meie mööblit ei  defineeri. Defineerib disain – idee ja teostus.

Ja muuseas, meie kolmeliikmeline tiim sai just lisa. Alates aprillist on meid Kaissus neli. Aga see on juba üks järgmine jutt

Helen Leetsar
disainer/asutaja

*Uus, 2019 kollektsioon on järjekorras teine magamistoa kollektsioon, kuid kolmas kollektsioon arvestades iseseisva kollektsioonina lastetoa sarja.

KÜLASTA MEID

Oleme avatud:
E-R / 10 – 16
L-P / suletud

Suur-Sõjamäe 13a, 11415 Tallinn
Harjumaa Eesti

Helista: 51 38 613
Kirjuta: hello(ät)kaissu.com

KAISSU TEGEMISED INTERNETIS

Liitu meie uudiskirjaga

© Kaissu 2019 | Kõik õigused kaitstud